Ինչպես կազմել իդեալական վաճառքի մենեջերի նկարագիրը
Նախքան վաճառքի գծով մենեջերին աշխատանքի ընդունելը, անհրաժեշտ է կազմել նրա ճշգրիտ նկարագիրը, որը պետք է անպայման ներառի հետևյալ կետերը` Սպառող-ապրանք մատրիցա Այս մատրիցան իրենից ներկայացնում է աղյուսակ, որն արտացոլում է Ձեր ընկերության վաճառքների առանձնահատկությունները, հատկապես , թե ինչ ապրանք է վաճառում Ձեր ընկերությունը և որ սպառողին: Սա Ձեզ թույլ կտա հասկանալ, թե կոնկրետ որ ապրանքի …
Continue reading ‘Ինչպես կազմել իդեալական վաճառքի մենեջերի նկարագիրը’ »
Կադրերի հավաքագրման ժամանակակից մեթոդները
Կան կադրեր հավաքագրելու/ընտրելու մի շարք մեթոդներ` սոց. հետազոտում, գնահատական,հարցազրույց /այդ թվում ստրեսային/, տեստավորում և այլն: Դրանցից յուրաքանչյուրն ունի յուր թերություններն ու առավելությունները: Թվարկված բոլոր մեթոդների թույլ/թերի/ կողմերը կարելի է ձևակերպել այսպես` Ժամանակի ահռելի ծախս/ծախսված ժամանակը յուրաքանչյուր թեկնածուի հետ անհատական հարցազրույց անցկացնելու համար, ժամանակի ընդհանուր չափը ընտրման բոլոր փուլերի անցկացման համար/ Ֆինանսական ծախսեր/ HR-մասնագետների աշխատավարձը, հաճախորդնեի …
Continue reading ‘Կադրերի հավաքագրման ժամանակակից մեթոդները’ »
Ստրեսային հարցազրույց
Ստրեսային հարցազրույց` սա հարցազրույց է, որի ընթացքում փորձում են թեկնածուին հանել հավասարակշռությունից` ստեղծելով այնպիսի իրավիճակներ, որի ժամանակ նա իրեն անհարմար կզգա կամ էլ, պարզապես, դրանց պատրաստ չի լինի: Կա կարծիք,ըստ որի ստրեսային հարցազրույցը օգտակար է հարցազրույց անցնող անձնավորության համար, որը հետագայում ստիպված է լինելու առնչվել ստրեսային իրավիճակների հետ: Այս մեթոդը դեն է նետում մարդու «դիմակը», …
Continue reading ‘Ստրեսային հարցազրույց’ »
Կադրային գործակալությունների ծառայությունները
Կադրային գործակալության մակարդակը որոշվում է այդ գործակալությունում աշխատող խորհրդատու ռեկրութերների մակարդակով: Այս ծառայությունների աճող պահանջարկը պայմանավորված է հետևյալով` Աշխատուժի քանակի բարձրացմամբ Մասնագետները չեն դիտում աշխատանքային վայրը, որպես երկարատև զբաղվածություն Կան այլընտրանքային տարբերակներ որակյալ մասնագետների համար Պայքար բարձրակարգ անձնակազմ ձեռք բերելու համար Կադրային գործակալությունների ծառայությունները` Head-hunting – “գլուխների/ մասնագետների որս” Executive Search- որոնումվերադաս ղեկավար պաշտոնների համար …
Continue reading ‘Կադրային գործակալությունների ծառայությունները’ »
Ռեկրութինգի հիմունքները
Ռեկրութինգ – դա բիզնես պրոցես է, որի նպատակն է` պատվիրատուի պահանջներին համապատասխանող անձնակազմի/ բանիմաց մասնագետների ընտրություն: Շուկայում այս բիզնեսը համեմատաբար երիտասարդ է և զարգացող: Շատ հաճախ բանակցությունների ժամանակ անհրաժեշտություն է լինում հաղթահարել գործատուի կարծրատիպերը: «Կադրերը որոշում են ամեն ինչ» սկզբունքը երբեք չի կորցնի իր արդիականությունը ,քանի որ ցանկացած ընկերության հաջողություն ուղղակիորեն կախված է կազմակերպության շրջանակներում …
Continue reading ‘Ռեկրութինգի հիմունքները’ »
Կադրային ծառայություններ
Կադրային գործակալության շուկան զարգանում է թե’ ճգնաժամի, և թե’ տնտեսության զարգազման ժամանակ: Կադրային շուկան գտնվում է կազմավորման փուլում. կազմակերպությունների և գործակալությունների միջև դեռևս չկան հստակ ձևավորված պրոֆեսիոնալ համագործակցության կանոններ: Անձնակազմի հավաքագրման ժամանակ գործատուն հաճախ չի տիրապետում կադրային գործակալությունների հետ փոխազդման մեթոդներին, չկարողանալով ճշգրիտ ձևակերպել ռեկրուտերների աշխատանքային պահանջները: Նրանց թերացումները պայմանավորված են` Մասնագիտական ծառայությունների մատուցման շուկայի …
Continue reading ‘Կադրային ծառայություններ’ »
Կադրային ընկերությունների աշխատանքային գործունեության կոդեքս
Աշխատանքի կատարում նախատեսված ժամկետներում Օբյեկտիվ և ճշգրիտ ինֆորմացիայի պատրաստում թեկնածուի մասին առանց աղավաղումների Միջոցների շրջահայաց/խելամիտ ծախսում Նոր առաոջարկությունների կամավոր արգելում այն թեկնածուներին, որոնք ընտրվել են տվյալ կազմակերպության օժանդակությամբ Հրաժարում առաջադրանքից փոփոխությունների կամ պայմանների վատթարացման դեպքում Երաշխիք, որ որոնումը կվերականգնվի առանց լրացուցիչ պարգևատրումների/ վճարումների , եթե թեկնածուն հեռանա 3 ամսվա ընթացքում: Երաշխիք, որ թեկնածուն միաժամանակ չի …
Continue reading ‘Կադրային ընկերությունների աշխատանքային գործունեության կոդեքս’ »
ԱԿՍԵՊՏ կադրային կենտրոն: ընկերությունը եւ աշխատակազմը
ԱԿՍԵՊՏ կադրային կենտրոնը HR շուկայում աշխատում է սկսած 2004 թվականի հուլիսից և արդեն հավաքագրման ոլորտում դարձել է առաջատար:
Մեր հիմնական շեշտը դրված է ճիշտ եւ լավ հավաքագրման վրա, որ կհամապատասխանի հաճախորդ ընկերության կարիքներին:
ԱԿՍԵՊՏ Կադրային Կենտրոն:Մեր Առաքելությունը եւ Առավելությունները
ԱԿՍԵՊՏ կադրային կենտրոնի առաքելությունն է օգնել կադրերի ճիշտ ընտրության եւ արդյունավետ կառավարման մեջ:
Ընկերության հիմնական նպատակն է Հայաստանում մարդկային ռեսուրսների խնդիրներին գործնական, մատչելի և որակյալ լուծումներ տրամադրելը:
Երբ է աշխատակազմի աութսորսինգը կամ վարձակալությունը արդյունավետ
Երբ անհրաժեշտ է կրճատել աշխատակազմի ծառայությունների, կառավարման և մարկետինգի բաժինների կամ ընկերության հաշվապահության բեռը:

Как составить портрет идеального менеджера по продажам?
Прежде чем приступить к набору менеджеров по продажам, необходимо составить его четкий портрет, который должен обязательно включать в себя следующие пункты: Матрица клиент-продукт Эта матрица представляет собой таблицу и наглядно показывает особенности продаж в Вашей компании, а именно: какому клиенту и какой продукт «продает» Ваша компания. Это позволит Вам понять, знание какого продукта и опыт …
Continue reading ‘Как составить портрет идеального менеджера по продажам?’ »
Современные технологии подбора персонала
Существует достаточно много технологий по подбору персонала: социсследование (case study), ассессмент, интервью (в том числе стрессовое интервью), тестирование и т.д. Каждая из них обладает как определенными преимуществами, так и недостатками. Основные слабые точки (звенья) всех перечисленных технологий можно сформулировать следующим образом: Огромные затраты временных ресурсов (время на проведение индивидуальных собеседований с каждым кандидатом, общее количество …
Continue reading ‘Современные технологии подбора персонала’ »
Стрессовое Интервью
Стрессовое интервью — это собеседование, на котором кандидата пытаются вывести из равновесия, поставить в ситуацию, когда он почувствует себя некомфортно или же просто сделать то, к чему соискатель не готов. Существует мнение, что стрессовое интервью полезно при собеседовании человека, которому в будущем в процессе работы придётся сталкиваться со стрессами. Данный метод снимает с человека «маску» …
Continue reading ‘Стрессовое Интервью’ »
Услуги рекрутинговых агентств
Уровень рекрутингового агентства определяется уровнем консультантов рекрутеров, работающих в нем. Рост спроса на эти услуги вызван следующими факторами: повышением мобильности рабочей силы, специалисты не рассматривают рабочее место с точки зрения пожизненного найма, у квалифицированных специалистов появляется больше альтернативных вариантов, борьба за высококвалифицированный персонал. услуги рекрутинговых агентств: head-hunting — «охота за головами» Executive Search — подбор …
Continue reading ‘Услуги рекрутинговых агентств’ »
Основы Рекрутинга
Рекрутинг – это бизнес-процесс по подбору персонала/компетентных специалистов, соответствующих по своим качествам требованиям заказчика.
На рынке этот бизнес сравнительно молодой, развивающийся. Очень часто во время переговоров приходиться преодолевать стереотип работодателей.
Рекрутинговые услуги
Рынок рекрутинговых агентств развивается как во время подъема экономики, так и во время кризиса. Рынок рекрутинга только формируется ( еще не сложились, четко обозначенные правила профессионального сотрудничества между организациями и агентствами). При найме персонала работодатель часто не знает технологий грамотного взаимодействия с рекрутинговыми агентствами, не может четко сформировать требования к работе рекрутеров. Их просчеты обусловлены: …
Continue reading ‘Рекрутинговые услуги’ »
Кодекс делового поведения рекрутинговых компаний
Своевременное выполнение задания. Подготовка объективной и точной информации о кандидате без искажений. Предусмотрительный расход средств. Добровольный запрет на практику сманивания людей, которые были подобраны с помощью данной компании. Отказ от задания в случае изменений или ухудшений условий выполнения. Гарантии, что поиск будет возобновлен без дополнительного вознаграждения, если кандидат уйдет в течении 3 месяцев. Гарантии, что …
Continue reading ‘Кодекс делового поведения рекрутинговых компаний’ »
Кадровый центр АКСЕПТ: Компания и Персонал
Кадрово-рекрутинговый центр Аксепт работает на рынке услуг с июля 2004 года и уже обрел лидирующую позицию в сфере рекрутинга.
Нашим ключевым аспектом является точный и правильный отбор, соответствующий требованиям компании-клиента.
Кадровый центр АКСЕПТ: Миссия и Преимущества
Миссия кадрово-рекрутингового центра АКСЕПТ — Помощь в правильном отборе и эффективном управлении HR-ресурсами.
Глобальной целью компании является предоставление практического, доступного и квалифицированного решения HR проблемы на территории Армении.
Когда эффективен аутстаффинг и лизинг персонала?
Когда необходимо снизить нагрузку на кадровую службу, отделы менеджмента и маркетинга или бухгалтерию компании.