Ժամանակի կառավարում. կախարդանք, թե գործող մեխանիզմ
Ինչ է ժամանակի կառավարումը և ինչպես այն կարող է բարելավել աշխանտանքային գործընթացը: Առաջին լուրջ աշխատանքը համարվում է նոր կյանքի սկիզբ, որն արագ կերպով ներխուժում է աշխատանքային առօրյա գործընթացի մեջ: Ժամանակի ընթացքում դուք սկսում եք նկատել , որ աշխատանքը խլում է ձեր ողջ ազատ ժամանակը և գրեթե դառնում է ամեն նոր օրվա գլխավոր իրադարձությունը: Սկզբնական շրջանում …
Continue reading ‘Ժամանակի կառավարում. կախարդանք, թե գործող մեխանիզմ’ »
Լրացուցիչ կրթություն` նորաձևության միտում թե անհրաժեշտություն
Հավակնոտ աշխատակիցները որոշում են բարելավել իրենց մասնագիտական որակավորումները հետագա առաջընթաց ձեռքբերելու համար: Նրանք կարող են ստանալ նեղ մասնագիտական գիտելիքներ մասնագիտական ոլորտում կամ վերապատրաստվեն ընդհանուր կառավարման հմտությունների ոլորտում, օրինակ ձեռք բերել բիզնեսի կառավարման մագիստրոսի կոչում: Ֆինանսիստներն ու հաշվապահները, ովքեր ունեն АССА կամ այլ վկայագրեր, կարող են մուտք գործել դեպի կառավարական պաշտոններ , ինչպես նաև մեծանում է …
Continue reading ‘Լրացուցիչ կրթություն` նորաձևության միտում թե անհրաժեշտություն’ »
Այսօր մեծ տարածում է գտել <<բիզնես կրթություն>> գաղափարը: Նրանք, ովքեր ցանկանում են բարելավել իրենց մասնագիտական և կրթական մակարդակը, գոյություն ունեն բազմաթիվ դասընթացներ, վերապատրաստումներ և սեմինարներ, որոնք ընդգրկում են մի շարք մասնագիտացումներ տարբեր ոլորտներից: Ընտրելով վերապատրասման այս կամ այն ծրագիրը` ոմանք ցանկանում են լրացնել ուսանողական տարիների ընթացքում բացը, ոմանք փորձում են ամրապնդել վերապատրաստումների միջոցով ձեռք բերված …
Որն է այսօր կադրային գործակալության դերը
Գործատուից թափուր տեղի պաշտոն ստանալուց հետո երկու կողմերը քննարկում են թեկնածուին ներկայացվող բոլոր պահնաջները (կրթություն, աշխատանքային փորձ և այլն.), մասնագետի աշխատանքային պայմանները (հրամանային համակարգից մինչև աշխատավարձ և սոցիալական փաթեթ): Այսպիսով, սկսելով աշխատել թափուր տեղի վրա, աշխատանքային գործակալության կառավարիչը հստակ պատկերացում ունի , թե ով կարող է հանդիսանալ կատարյալ դիմորդ ընկերության համար: Գաղտնիք չէ, որ կան …

Тайм-менеджмент: волшебство или работающая методика?
Что такое тайм-менеджмент и как он способен улучшить рабочий процесс? Первая серьезная работа — это начало новой жизни, которая стремительно врывается в привычный круговорот дел. Со временем Вы начинаете замечать, что работа «съедает» все свободное время и становится чуть ли не главным событием каждого нового дня. Поначалу очень приятно понимать, что есть дело, которое увлекает, …
Continue reading ‘Тайм-менеджмент: волшебство или работающая методика?’ »
Дополнительное образование: модное веяние или необходимость?
Амбициозные сотрудники решают повысить свою профессиональную квалификацию для дальнейшего продвижения наверх. Они могут получить узкоспециальные знания в профессиональной сфере либо пройти обучение общим навыкам управления, например получить степень МВА. У финансистов и бухгалтеров, имеющих сертификаты АССА или другие, открывается доступ к менеджерским финансовым позициям и повышается уровень зарплаты в ведущих западных компаниях. Есть и другая …
Continue reading ‘Дополнительное образование: модное веяние или необходимость?’ »
Сегодня все большее распространение получает идея «бизнес-образования». Желающим повысить свой профессиональный и образовательный уровень предлагается множество курсов, тренингов и семинаров, которые охватывают достаточно много специализаций в различных областях. Выбирая ту или иную программу повышения квалификации, некоторые пытаются наверстать «упущенные» в студенческие годы возможности, кто-то хочет закрепить с помощью практических тренировок полученные академические знания, другие таким …
Какова роль кадрового агентства сегодня?
После поступления кадровому агентству вакансии от работодателя , стороны обсуждают все требования к кандидату (образование, опыт работы и т. п.), условия работы специалиста (от системы подчинения до зарплаты и соцпакета). Так, начиная работать над вакансией, менеджер кадрового агентства имеет четкое представление о том, какой соискатель будет являться для компании «идеальным». Не секрет, что бывают вакансии …