Հաճախ Տրվող Հարցեր. Մաս 2
Արդյո՞ք ռեկրութերի հետ իմ հարցազրույցը գաղտնի բնույթ է կրում: Իսկապես, ռեկրութերի հետ շփվելիս շատ թեկնածուների համար կարեվոր գործոն է հանդիսանում գաղտնիությունը: Առաջին հերթին, ձեր հանդիպումը և այն տեղեկատվությունը, որ Դուք տրամադրում եք` գաղտնի է: Ռեկրութերի աշխատանքի էթիկան ներառում է տեղեկատվության բացահայտման խիստ արգելք, նույնիսկ իրենց ընկերության շրջանակներում: Առանց ձեր նախնական իրազեկման, խորհրդատուն չի օգտագործի Ձեզանից …
Continue reading ‘Հաճախ Տրվող Հարցեր. Մաս 2’ »
հաճախ տրվող հարցեր. մաս 2
Պատմեք մեզ ռեզյումեի միջազգային ձևաչափի մասին: Միջազգային ինքնակենսագրականը շատ մանրամասն ռեզյումե է, որը սովորաբար ունենում է վեց էջ: Շատ միջազգային ընկերություններ նախընտրում են այս ձևաչափը: Այսպիսի ռեզյումեն ներառում է կոնտակտային տվյալները, մասնագիտական փորձ, տեղեկություններ կրթության մասին, անձնական տեղեկություններ և սովորաբար գրվում է հակառակ ժամանակագրական կարգով: Միջազգային ռեզյումե CV – ն լավ տարբերակ է նրանց համար, …
Continue reading ‘հաճախ տրվող հարցեր. մաս 2’ »
Հաճախ Տրվող Հարցեր. Մաս 1
Ես ուշացել եմ հարցազրույցից հարգելի պատճառով: Արդյո՞ք իմ մասին կստեղծվի ոչ ճշտապահ մարդու տպավորություն: Մարդու կրթության և դաստիարակության մասին խոսող հիմնական որակներից մեկը ճշտապահությունն է: Եթե թեկնածուն ուշացել է առանց որևէ օբյեկտիվ պատճառի ( ի դեպ, խցանումները, մեքենայի փչանալը չեն դասվում այս կատեգորիային), ապա սա նախևառաջ, ցույց է տալիս անհարգալից վերաբերմունք ապագա աշխատանքի նկատմամբ: Զանգահարե’ք …
Continue reading ‘Հաճախ Տրվող Հարցեր. Մաս 1’ »
Ինչպես մնալ գլխավոր հաշվապահ
Իր պարտականությունները ենթականերին հանձնող ղեկավարի ամենատարածված վախն այն է, որ կորցնում է իշխանությունը և աշխատողների նկատմամբ վերահսկողությունը: Չէ որ հերքվում է այն տեսակետը, թե գլխավոր հաշվապահը կատարում է աշխատանք, որ չեն կարող անել ուրիշները: Այդուհանդերձ, «անփոխարինելի գլխավոր հաշվապահի» պաշտոնից չհրաժարվելու համար արժե այդպես վարվել: Ներշնչեք ինքներդ ձեզ և ոգեշնչեք Ձեր գործընկերներին: չկա անհնար առաջադրանք կամ …

Часто Задаваемые Вопросы. Часть 3
Носит ли мое собеседование с рекрутером конфидециальный характер? Действительно, в общении с рекрутером для многих кандидатов важным является пункт конфиденциальности. Прежде всего, следует, что ваша встреча и информация, которую вы сообщаете, действительно конфиденциальны. Этика работы рекрутера предполагает строгий запрет на разглашение информации даже внутри своей компании. Без вашего предварительного разрешения консультант не будет использовать полученную …
Continue reading ‘Часто Задаваемые Вопросы. Часть 3’ »
часто задаваемые вопросы. часть 2
Расскажите пожалуйста о формате международного резюме? Международное CV – это очень детализированное резюме, которое обычно занимает до шести страниц. Многие международные компании предпочитают именно этот формат. Такое резюме включает в себя контактную информацию, профессиональный опыт, образование, личную информацию и обычно составляется в обратном хронологическом порядке. Международное резюме CV – хороший вариант для тех, кто ищет …
Continue reading ‘часто задаваемые вопросы. часть 2’ »
Часто Задаваемые Вопросы. Часть 1
Я опоздала на собеседование по уважительной причине. Не сложится ли обо мне впечатление, как о человеке непунктуальном? Одно из главных качеств, которое говорит о воспитании человека – это пунктуальность. Если кандидат опаздывает без объективных причин, кстати, автомобильные пробки, поломка машины к данной категории не относятся — то это, прежде всего, показывает неуважительное отношение к будущей …
Continue reading ‘Часто Задаваемые Вопросы. Часть 1’ »
Как остаться самым главным бухгалтером
Распространенный страх руководителя, который передает свои обязанности подчиненным, — потерять авторитет и контроль над сотрудниками. Ведь опровергается мнение, что главный бухгалтер выполняет работу, непосильную для других. Но все-таки расставание с ярлыком «незаменимый главбух» того стоит. Признайтесь себе и внушите своим коллегам: нет невыполнимых задач или работы, которую сотрудник бухгалтерии не сможет взять на себя. Просто …